Pilates

Pilates

Pilates pro dospělé

Pilates je cvičební systém, který rovnoměrně posiluje tělo a zlepšuje jeho držení. Důraz je přitom kladen na správné dýchání, koncentraci, kontrolu pohybů, přesnost a plynulost cviků. Cviky se zaměřují na posílení tzv. silného centra (oblast beder, břicha od pupku dolů a hýždí), ze kterého všechny pohyby vycházejí.

 

 

Termíny kurzu

Pilates

Každý čtvrtek 17:00
12. 09. 2024, 17:00 h
Přihlásit do kurzu

Popis Kurzu

Naučme se naslouchat svému tělu, vnímat jeho potřeby a poznat jeho možnosti.
Pilates, nebo též metoda Pilates, je cvičební systém, který zlepšuje funkci svalové kontroly, flexibilitu těla, sílu a dýchání.
Je to cvičební program, který slučuje prvky rehabilitačního cvičení a východních cvičebních technik.
Jedná se o tyto zásady, které je třeba při cvičení dodržovat:

  •  soustředěnost pohybu,
  • řízený pohyb,
  • pohyb vycházející ze středu těla,
  • plynulost pohybu,
  • přesnost pohybu a
  • dýchání.

Pilates je vhodný pro osoby se sedavým zaměstnáním nebo stereotypní pohybovou aktivitou, pro osoby po úraze, operaci jako pokračování rehabilitace a pro zvětšení hybnosti,  pro osoby, které nevyhledávají nebo pro které nejsou vhodné aktivity zatěžující kardio-vaskulární systém (např. kardiaci, diabetici). Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie, muže i ženy, úplné začátečníky, seniory i sportovce. Lekce pro začátečníky - vhodné pro klienty bez předchozí znalosti cviků Pilates a pro všechny, kteří se dlouhodobě nevěnují pravidelné pohybové aktivitě.

Docházka do kurzu je zájmem klienta. Neúčast na lekci nezakládá žádný nárok na kompenzaci ze strany La Tropical. Prosím, přečtěte si všeobecné podmínky, kurz nelze nahrazovat ani převádět do dalšího období.Vyhrazujeme si právo změny lektora v případě jeho nemoci nebo jiné mimořádné události.