Workshopy

Taneční workshopy v La Tropical

Workshopy ke dni matek v La Tropical

Taneční workshopy v La Tropical

Termíny

Workshop full pass - Dance heels, Bachata, Samba

10:00 - 13:00 hodin
Neděle 12. 05. 2024
Přihlásit do kurzu

Workshop Dance heels

10:00 - 11:00 hodin
Neděle 12. 05. 2024
Přihlásit do kurzu

Workshop Bachata Dominicana

11:00 - 12:00 hodin
Neděle 12. 05. 2024
Přihlásit do kurzu

Workshop Samba Brasil

12:00 - 13:00 hodin
Neděle 12. 05. 2024
Přihlásit do kurzu

O workshopech

1. Dance Heels 

Jak je známo, hlavní charakteristickým znakem tohoto tance jsou boty na podpatcích. Bez nich není možné provádět taneční kroky správně. Proto je třeba přibalit si je do tašky, i když jdeme na taneční lekci. V rámci lekcí se budeme věnovat chůzi na podpatcích, choreografii na hudbu a pózování. Lekce jsou zaměřeny tak, aby se bavili jak začátečníci, tak pokročilí .High Heels Dance je tanečním stylem, který se tančí sólo a je inspirován choreografiemi, které můžeme vidět v různých hudebních videích popu a hip hopu.

 

 

2. Samba Brasil

Samba je rytmický tanec plný slunce, radosti a optimismu. Má rozproudit vaše tělo tak, že zapomenete na všechny každodenní starosti. Brazílie je proslavená sambou ještě víc než kávou. Nejvíce spojovaným městem je Rio de Janeiro, přestože má samba kořeny v Africe.
Slovo samba má původ v portugalském slově semba a v překladu znamená božská tanečnice. Existuje mnoho variací samby. Mezi nejznámější patří karnevalová samba, kterou můžete spatřit na karnevalech v Brazílii.
S námi máte jedinečnou možnost se naučit slavný tanec s naší skvělou lektorkou. Není potřeba mít tanečního partnera. Naučíte se několik základních kroků a figur, které ve výsledku vytvoří velmi krásný tanec.

 

3. Bachata Dominicana

Už jste někdy pocítili kouzlo tradiční bachaty a přemýšleli o jejím původu a o tom, proč stále vzrušuje lidi po celém světě? 
Tradiční bachata vznikla v 60. letech 20. století v Dominikánské republice jako hlas a tanec lidových barrios. Název "bachata" pochází z dominikánského termínu, kterým se označovala neformální sousedská setkání, kde se společně hrála hudba a tančilo, obvykle v rytmu kytary.
Skromný původ bachaty se odráží i v jejích textech, které se často týkají lásky, zlomených srdcí a každodenního života. Po dlouhá léta byl tento styl marginalizován vyššími vrstvami, ale přesto bachata v srdcích dominikánského lidu nadále vzkvétala a stala se rytmem "amargue", což je oblíbený výraz pro popis smutku z lásky.
Tradiční bachata se v průběhu času vyvíjela a zahrnovala vlivy jiných hudebních a tanečních stylů. Vždy si však zachovala svou podstatu a spojení s kořeny dominikánské kultury.

 

Od 13h Udělejte si radost nákupem

1. SALSA Timba 

Co dělat, když tančíte kubánskou salsu a partner vás pustí? Timba je odpověď. Slovo Timba označuje taneční hudbu, která se dnes na Kubě hraje. Timba identifikuje styl, svobodu hudební interpretace a také nové kubánské hudební trendy, které spojují její tradiční rytmy, jako je hudba Yoruba, Rumba and Son, s muzikálností moderních rytmů, jako je Hip Hop, Rapp, R&B, Reggae a Funky. . Podle několika významných hudebníků v historii Kuby se říká, že Timba je produktem evoluce, kterou kubánská hudba prošla, aby se přizpůsobila postupným změnám ve způsobu tance kubánské mládeže.

 

Témata workshopu:

 • Technika Orishas
 • Rumba Guaguanco
 • Salsa
 • Men a lady style

 

2. STAŇTE SE Divou

Je čas se hýbat, cítit se sexy a sebevědomě! Tato lekce zahrnuje různé techniky od jazzu, přes cvičení na podlaze, tipy na styling paží, cviky na boky a choreografické sekvence, díky nimž budete při tanci vypadat úžasně! BUĎ NÁDHERNÁ. BUĎ JISTA. BUĎ TY.
Ať už rádi tančíte sami nebo jako pár, tyto lekce jsou pro vás. Naučíte se kroky a figury, techniku ​​provedení otoček a dalších pohybů, vyšperkujete svůj tanec stylistickými triky našich lektorů a vylepšíte tělesný výraz.

 

Témata workshopu:

 • Bachata Ladies 
 • Reggaeton 
 • Salsa Lady Styling

Od 13h Udělejte si radost nákupem

CO ZÍSKÁTE  na našem  workshopu Salsa Timba a Staňte se divou?


Náš workshop Timba je výbušný mix rytmů, tanců a pohybů, které vám při tanci kubánské salsy poskytnou neuvěřitelné množství prostředků. Užijete si moderní a neformální styl a naučíte se správně aplikovat různé kroky ve správných okamžicích hudby. Spojte různé hudební styly a zdokonalte svou schopnosti  improvizovat a hrát hudbu, naučte se oddělit různé části svého těla a vnímejte kubánskou hudbu tak, jako jste ji nikdy předtím necítili.

Ve workshopu staňte se Divou pracujeme s Lady Style a budou prováděna různá cvičení, při kterých se naučíš používat všechny části těla, najít hranice pohybu. Získáš muzikalitu a choreografickou paměť, ale především si to užiješ! 

Výhody:

 • Procvičte si koordinaci a paměť
 • Naučte se izolovat své tělo
 • Zlepšete své improvizační schopnost
 • Zlepšete svou fyzickou kondici
 • Rozšiřte svůj repertoár kroků


 

Počet míst je omezen zarezervuje si svá místo včas!


*workshop pro mírně pokročilé není vhodný pro úplné začátečníky, doporučujeme úroveň pro začátečníky pokročilé až po pokročilé.

*workshop pro začátečníky je vhodný pro úplné začátečníky

Workshop "udělejte si radost" s Doris Martinez

Přijďte strávit den plný pozitivní energie s jednou z nejlepších kubánských tanečnic. Hazte Feliz neboli Udělejte si radost, je exkluzivní program pro ženy, kde vás Doris Martínez zve, abyste se hýčkali a užívali si všech radostí, aniž byste mysleli na cokoliv jiného než na sebe!! Buďte šťastní a naplňte se pozitivní energií, aby vaše přirozená krása vycházela zevnitř jen při tanci!!
Bude nabízet šperky z její kolekce Orishas by Doris Martínez, mnou navrhnuté a inspirované africkými bohy, kteří jsou součástí afrokubánské kultury a tanců na Kubě.

Program:
                    10:00 - 11:00 Reggaeton 100%
                    11:00 - 12:00 Salsa kubánský Styl
                    12:00 - ? Udělejte si radost s nákupem šperků či oblečení by Doris Martínez

Dresscode: - Reggaeton: sportovní oblečení, tenisky - Salsa: šaty/sukně, taneční boty/ boty na podpatku 

Prosím pozor - omezená místa. Cena akce je 700,-Kč. Těším se na společný den s vámi

*Docházka do kurzu je zájmem klienta. Neúčast na lekci nezakládá žádný nárok na kompenzaci ze strany La Tropical. Prosím, přečtěte si všeobecné podmínky, kurz nelze nahrazovat ani převádět do dalšího období.