Plesová sezóna

pro dospělé

Plesová sezóna pro dospělé

Standardní tance patří do tanců společenských, jsou tančeny na plesech, či jiné společenské akci a také na tanečních soutěžích, kde už hovoříme o tanečním sportu.

Termíny kurzu

Latina pro páry pro začátečníky ( Salsa, Cha cha cha, Samba)

Každé úterý 19:00, cena je za osobu
23. 05. 2023
Obsazený kurz

Standard - Tango, Waltz, Valčík pro začátečníky- chybí žena nebo pár

Každé úterý 20:00, cena je za osobu
28. 02. 2023 20:00 h
Obsazený kurz

Standard - Tango, Waltz, Valčík pro začátečníky

Každé úterý 20:00, cena je za osobu
23. 05. 2023 20:00 h
Obsazený kurz

Popis Kurzu

Tyto tance jsou charakterizovány uzavřeným párovým držením. Pro čtyři je typický švihový pohyb. Pouze tango není švihový tanec. Pánové mají na sobě fraky (příp. vesty), dámy dlouhé šaty. Největší vývoj zaznamenaly během 30. let 20. století, kdy začaly vznikat základní popisy figur a technik, které se používají do současnosti. Současný standardní styl se vyznačuje dravostí, obdivem ke kráse, romantičnosti a citovým prožitím hudby a pohybu.

 

Mezi soutěžní standardní tance patří waltz, tango, valčík, slowfox (neboli slowfoxtrot) a quickstep. Valčík je původem z Rakouska, proto se někdy nazývá také vídeňský valčík (anglicky Viennese Waltz). Tango jako jediné ze standardních tanců pochází ze země mimo Evropu, a to z jihoamerické Argentiny. Ostatní tance, tedy waltz, slowfox a quickstep jsou klasické standardní a jsou z Anglie.
 

Docházka do kurzu je zájmem klienta. Neúčast na lekci nezakládá žádný nárok na kompenzaci ze strany La Tropical. Prosím, přečtěte si všeobecné podmínky, kurz nelze nahrazovat ani převádět do dalšího období.Vyhrazujeme si právo změny lektora v případě jeho nemoci nebo jiné mimořádné události.

Pokud se hlásíte na párový taneční kurz a nemáte tanečního partnera, pokusíme se pro Vás mezi účastníky kurzu najít partnera či partnerku.
Snažíme se také zajistit pomocníky pro našeho lektora pro vypárování jednotlivců. Bohužel ale nemůžeme zajistit, že budete mít tanečního
partnera vždy, po celou taneční lekci.