Brazilian Funk

Brazilian Funk

V Brazílii, brasil funk neoznačuje hudbu, ale skutečné večírky nebo diskotéky, na kterých se tato hudba hraje. Ačkoliv vznikl v Riu, funk se stal stále populárnějším mezi pracujícími třídami v jiných částech Brazílie. Brazil funk vykazuje vlivy městského afro beatu.

  • 3 100 Kč / 10 lekcí, lekce nenahrazujeme
  • 10 lekcí po 60 minutách, nekoná se ve státní svátky,
  • Lektoři

Termíny kurzu

Brazilian Funk - zkušební hodina

Každé úterý 17:00 h
10. 09. 2024 17:00 h,
Přihlásit do kurzu

Brazilian Funk

Každé úterý 17:00 h
17. 09. 2024 17:00 h,
Přihlásit do kurzu

Popis Kurzu

Tento tanec je známý svým dynamickým, energickým a často sexuálně vyhraněným stylem, což odráží živelnost a přímý charakter funku hudby. Někteří ho vnímají jako vulgární a nevhodný, zatímco jiní ho oslavují jako autentický projev mládežnické kultury a odraz skutečného života ve favelách. Navzdory kontroverzím se funk stal důležitou součástí brazilské populární kultury a ovlivňuje taneční styly po celém světě.

Brazilský funk je známý svou intenzivní energií a výraznými pohyby. Typickými prvky jsou izolace různých částí těla, rychlé a rytmické pohyby boků, zad a ramen. Jedním z nejvýznamnějších pohybů je "quadradinho", kde tanečníci pohybují boky a zadkem do čtvercového vzoru. Pro mnoho mladých lidí z favel je tanec způsobem jak uniknout z každodenní reality plné násilí, chudoby a sociálních nerovností. Funk nadále inspiruje a oslovuje tanečníky po celém světě, čímž potvrzuje svou pozici jako významný kulturní fenomén.

Docházka do kurzu je zájmem klienta. Neúčast na lekci nezakládá žádný nárok na kompenzaci ze strany La Tropical. Prosím, přečtěte si všeobecné podmínky, kurz nelze nahrazovat ani převádět do dalšího období.Vyhrazujeme si právo změny lektora v případě jeho nemoci nebo jiné mimořádné události.